Anders Denken Podcast S2E011 met Ed Oskam

Ed Oskam over De Harde Leerschool: door rugby weer aan het werk | Anders Denken Podcast #11
Inclusief en maatschappelijk verantwoord ondernemen, dat betekent mensen een tweede kans geven, vindt Ed Oskam. Deze oud-commando en oud-rugbycoach staat aan het roer van ‘De Harde Leerschool’. Een trainingsmodel van tien weken dat jongeren, middels rugby helpt om weer ‘back on track’ te komen. Terug in de maatschappij, mentaal sterk, fit en weerbaar. In onze nieuwste Anders Denken Podcast vertelt Oskam er alles over.
Op 55-jarige leeftijd mocht Oskam van defensie met pensioen. Veel te vroeg om achter de geraniums te gaan zitten, vond de oud-commando. Dus werd hij gevraagd als directeur van ‘De Harde Leerschool’. Een programma voor kansarme jongvolwassen die problemen hebben met gedrag, werkloosheid, criminaliteit en autoriteit. “Deze jongeren hebben veel afstand van de arbeidsmarkt en zijn vastgelopen in het reguliere systeem (UWV en gemeenten). De Harde Leerschool werkt vanuit de positieve psychologie en leert hen vertrouwen en respect te krijgen in elkaar en zichzelf. Een intensief, fysiek en mentaal programma, waarin rugby de hoofdrol speelt, bereidt deze jongeren voor op werk of een (vervolg)opleiding waarbij hun potentieel benut wordt.”
Volgens Oskam staan er op dit momenten nog te veel jongvolwassenen buitenspel in onze maatschappij. “We hebben onze mond vol van inclusiviteit, maar jongeren met een afstand tot de arbeidsmarkt aannemen, ho maar. Daar passen nog te veel directieleden voor. Gelukkig biedt de krapte op de arbeidsmarkt deze jongeren nu een eerlijke kans. Omdat zij een ‘rugzakje’ meenemen, bemiddelen we hen voor 16 of 20, in plaats van 40 uur per week. Ze vragen om begeleiding, maar als je hen die aandacht geeft, heb je topwerknemers. Eerdere succesverhalen liegen daar niet om.”
Meer weten over De Harde Leerschool?
Luister iedere laatste donderdag van de maand naar een nieuwe aflevering van de Anders Denken Podcast. Deze podcast prikkelt, informeert en inspireert op het gebied van Duurzame Inzetbaarheid
Luister iedere laatste donderdag van de maand naar een nieuwe aflevering van de Anders Denken Podcast. Deze podcast prikkelt, informeert en inspireert op het gebied van Duurzame Inzetbaarheid.

Kom werken voor paraDIGMA groep en help ons het verschil te maken op het gebied van Duurzame Inzetbaarheid!
GERELATEERDE BERICHTEN
We zeggen het vaak: we moeten met elkaar in gesprek blijven. Maar waarom blijkt dat in de praktijk toch zo lastig? In aflevering #40 van de Anders Denken Podcast gaat Cis [...]
Iedere organisatie zegt dat mensen het belangrijkste kapitaal zijn. Toch gaat het in de praktijk juist daar vaak mis: bij veranderingen, onboarding, leiderschap en communicatie. In aflevering #39 van de Anders [...]
Migraine is veel meer dan “een beetje hoofdpijn”. Het is een genetisch bepaalde hersenaandoening die voor veel mensen een enorme impact heeft op werk, privé en belastbaarheid. In aflevering #38 van [...]


